Zpracování stacionárního měření vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na trati Číčenice - Volary: Souhrnná výzkumná zpráva VÚGTK č.j. VÚGTK 24-040/2016
Kostelecký, Jakub ; Kostelecký, Jan ; Šafář, Václav ; Geodetická observatoř Pecný

Signature: 51316

Published: Ondřejov : Geodetická observatoř Pecný , 2016
Annotation: cze Cílem byla analýza vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na pseudovzdálenosti používané při určování polohy vlaku a to během dvou období kalendářního roku – pozdního jara (14. až 19. června 2015) a pozdní zimy (6. až 11. března 2016) (zejména jako důsledek olistění stromů, změny odrazivosti ploch z důvodů deště nebo sněhu apod.). Poznámka: původní záměr – vybrat zimní období se sněhovou pokrývkou se vzhledem k velmi mírné zimě v počátku r. 2016 nepodařilo realizovat. Výsledky jsou použitelné k odhadu přesnosti pozice vlaku na trati, určené techlogií GNSS.
Annotation: Cílem byla analýza vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na pseudovzdálenosti používané při určování polohy vlaku a to během dvou období kalendářního roku – pozdního jara (14. až 19. června 2015) a pozdní zimy (6. až 11. března 2016) (zejména jako důsledek olistění stromů, změny odrazivosti ploch z důvodů deště nebo sněhu apod.). Poznámka: původní záměr – vybrat zimní období se sněhovou pokrývkou se vzhledem k velmi mírné zimě v počátku r. 2016 nepodařilo realizovat. Výsledky jsou použitelné k odhadu přesnosti pozice vlaku na trati, určené techlogií GNSS.

Citation: KOSTELECKÝ, Jakub, Jan Kostelecký a Václav Šafář. Zpracování stacionárního měření vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na trati Číčenice – Volary. Souhrnná výzkumná zpráva VÚGTK č.j. VÚGTK 24-040/2016. Ondřejov: Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, v.v.i., 2016. 20 stran.

Extent: nečíslováno
Keywords: GNSS
Publication type: výzkumné zprávy
Notes: studovna

The record appears in these collections:
Focus on VÚGTK > VÚGTK Departments > Geodesy and Geodynamics
Focus on VÚGTK > Staff VÚGTK > Jakub Kostelecký
Focus on VÚGTK > Staff VÚGTK > Jan Kostelecký
Focus on VÚGTK > Staff VÚGTK > Václav Šafář
Documents of VÚGTK > Research reports
Content Characterization > Space geodesy & GNSS

 Record created 2017-10-04, last modified 2019-06-04Rate this document:

Rate this document:
1
2
3
 
(Not yet reviewed)