Zpracování stacionárního měření vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na trati Číčenice - Volary: Souhrnná výzkumná zpráva VÚGTK č.j. VÚGTK 24-040/2016
Kostelecký, Jakub ; Kostelecký, Jan ; Šafář, Václav ; Geodetická observatoř Pecný

Signatura: 51316

Nakladatelské údaje: Ondřejov : Geodetická observatoř Pecný , 2016
Anotace: cze Cílem byla analýza vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na pseudovzdálenosti používané při určování polohy vlaku a to během dvou období kalendářního roku – pozdního jara (14. až 19. června 2015) a pozdní zimy (6. až 11. března 2016) (zejména jako důsledek olistění stromů, změny odrazivosti ploch z důvodů deště nebo sněhu apod.). Poznámka: původní záměr – vybrat zimní období se sněhovou pokrývkou se vzhledem k velmi mírné zimě v počátku r. 2016 nepodařilo realizovat. Výsledky jsou použitelné k odhadu přesnosti pozice vlaku na trati, určené techlogií GNSS.
Anotace: Cílem byla analýza vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na pseudovzdálenosti používané při určování polohy vlaku a to během dvou období kalendářního roku – pozdního jara (14. až 19. června 2015) a pozdní zimy (6. až 11. března 2016) (zejména jako důsledek olistění stromů, změny odrazivosti ploch z důvodů deště nebo sněhu apod.). Poznámka: původní záměr – vybrat zimní období se sněhovou pokrývkou se vzhledem k velmi mírné zimě v počátku r. 2016 nepodařilo realizovat. Výsledky jsou použitelné k odhadu přesnosti pozice vlaku na trati, určené techlogií GNSS.

Citace: KOSTELECKÝ, Jakub, Jan Kostelecký a Václav Šafář. Zpracování stacionárního měření vlivu mnohacestného šíření GNSS signálu na trati Číčenice – Volary. Souhrnná výzkumná zpráva VÚGTK č.j. VÚGTK 24-040/2016. Ondřejov: Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, v.v.i., 2016. 20 stran.

Rozsah: nečíslováno
Klíčová slova: GNSS
Typ publikace: výzkumné zprávy
Poznámky: studovna

Záznam se nachází v těchto sbírkách:
Výsledky VÚGTK > Vědečtí pracovníci VÚGTK > prof. Ing. Jan Kostelecký, DrSc.
Výsledky VÚGTK > Vědečtí pracovníci VÚGTK > Ing. Jakub Kostelecký, Ph.D.
Výsledky VÚGTK > Podle útvarů / oddělení > 24: Geodézie a geodynamika
Výsledky VÚGTK > Vědečtí pracovníci VÚGTK > Ing. Václav Šafář
Dokumentační centrum VÚGTK > Výzkumné a technické zprávy
Obsahová charakteristika dokumentů > GNSS & Kosmická geodézie

 Záznam vytvořen 2017-10-04, poslední editace 2019-06-04Hodnotit tento dokument:

Rate this document:
1
2
3
 
(Ještě nerecenzováno)